Sledujte KozmixoveZábavné príbehy

Prihláste sa do svojho konta na portáli Kozmix.sk
Kliknite na záložku 'Kozmixove príbehy'
Pridajte sa ku Kozmixovmu veselému dobrodružstvu
Prečítať príbehy

Zoznám sa s mojimi kamošmi. Budeme sa spolu učiť.

Hedka je hlavička, vševedka, knihomoľ. Skrátka, mozog. Zaujíma sa o svet, v ktorom žijeme a žiadna otázka pred ňou nie je v bezpečí. Je múdra, spravodlivá a takmer vždy si dokáže zachovať chladnú hlavu.

Najväčší vtipkár z celej partičky. Komediant, zabávač a tak trochu frajer. Zbožňuje hudbu a svojich kamarátov, z ktorých si rád robí srandu. Neexistuje nič, čo nedokáže obrátiť na žart. Niekedy je to naozaj otravné. Niekedy.

Fešanda a parádnica, ktorá musí vždy vyzerať skvelo. Ale pozor! Pod pekným obalom sa nachádza šikovné vnútro, ktoré vie všetko o moderných technológiách. Selfi je priateľská, dobrosrdečná a občas trochu pyšná.

Ďuri je hrdý Slovák telom i dušou. Je to odvážny silák a silný odvážlivec, ktorý sa nebojí žiadnej roboty. Dobre vie, že poctivá práca prináša koláče. A Loka potrebuje koláče. Ďuri nikdy neodmietne pomôcť a vždy stojí na strane slabších.

V živote Loky je na prvom mieste jedlo. Na druhom mieste sa nachádza jedlo a hneď tesne za ním je jedlo. Loka nie je najbystrejšia, ani najšikovnejšia, ale žalúdok má rozhodne najväčší. Okrem toho má tiež veľké srdce, je citlivá a väčšinou bojazlivá.

Hoci sa pohybuje medzi oblakmi, nad nikoho sa nepovyšuje. Klaudy je hĺbavá, rozvážna a má dokonalý prehľad o všetkom, čo sa deje. Z nebies sleduje svojich kamarátov a dáva pozor, aby sa im nikdy nič nestalo.

Ovláda snáď všetky jazyky sveta, no napriek tomu toho veľa nenahovorí. Ak už niečo povie, dáva si záležať na tom, aby to bolo múdre. Alebo aspoň vtipné. Wander je veľký cestovateľ a tak trochu intelektuál.

AKO SA KOZMIX 

Dostal na zem?

A ČO BOLO ĎALEJ?


Viac takýchto čítaných príbehov nájdete v portáli Kozmix.sk
na
Stiahnutie

Komiks

Stiahnuť

Vysvedčenie

Stiahnuť

Spoločenská hra

Stiahnuť

Maľované čítanie

Stiahnuť

Rozvrh hodín

Stiahnuť