Kozmix Sales a nájdete sa v každom predmete Vzdelávací portál Kozmix pomáha žiakom 1. stupňa ZŠ
rozšíriť si vedomosti zábavnou formou.
POZRIEŤ PONUKU POZRIEŤ PONUKU


Edu academy Prihláste sa na certifikované kurzy
EDULAB akadémie.
Zistite, ako učiť s Kozmixom
a rozšírte si svoje učiteľské portfólio.
POZRIEŤ PONUKU POZRIEŤ PONUKU


najkrajŠia Kúpiť knižka Vo VESMÍRE 100 strán veselých príbehov a cvičení na rozvoj čítania s porozumením Kúpiť 100 strán veselých príbehov a cvičení na rozvoj čítania s porozumením Ako využiť portál INŠPIRUJTE SA kozmix.SK na vyučovaní? INŠPIRUJTE SA Stiahnuť brožúru KOZMIX.Sk aj pre vaše deti! vzdelávací portál Stiahnuť brožúru

Popletený mimozemšťan pochádzajúci z planéty Intelix je na Zemi nováčikom. Je veselý, trochu neohrabaný, no hlavne kamarátsky. Zatiaľ však nevie, ako to u nás funguje a ani nerozumie našej reči.

Hedka je hlavička, vševedka, knihomoľ. Skrátka, mozog. Zaujíma sa o svet, v ktorom žijeme a žiadna otázka pred ňou nie je v bezpečí. Je múdra, spravodlivá a takmer vždy si dokáže zachovať chladnú hlavu.

Najväčší vtipkár z celej partičky. Komediant, zabávač a tak trochu frajer. Zbožňuje hudbu a svojich kamarátov, z ktorých si rád robí srandu. Neexistuje nič, čo nedokáže obrátiť na žart. Niekedy je to naozaj otravné.

Fešanda a parádnica, ktorá musí vždy vyzerať skvelo. Ale pozor! Pod pekným obalom sa nachádza šikovné vnútro, ktoré vie všetko o moderných technológiách. Selfi je priateľská, dobrosrdečná a občas trochu pyšná.

Ďuri je hrdý Slovák telom i dušou. Je to odvážny silák a silný odvážlivec, ktorý sa nebojí žiadnej roboty. Dobre vie, že poctivá práca prináša koláče. A Loka potrebuje koláče. Ďuri nikdy neodmietne pomôcť a vždy stojí na strane slabších.

V živote Loky je na prvom mieste jedlo. Na druhom mieste sa nachádza jedlo a hneď tesne za ním je jedlo. Loka nie je najbystrejšia, ani najšikovnejšia, ale žalúdok má rozhodne najväčší. Okrem toho má tiež veľké srdce, je citlivá a väčšinou bojazlivá.

Hoci sa pohybuje medzi oblakmi, nad nikoho sa nepovyšuje. Klaudy je hĺbavá, rozvážna a má dokonalý prehľad o všetkom, čo sa deje. Z nebies sleduje svojich kamarátov a dáva pozor, aby sa im nikdy nič nestalo.

Ovláda snáď všetky jazyky sveta, no napriek tomu toho veľa nenahovorí. Ak už niečo povie, dáva si záležať na tom, aby to bolo múdre. Alebo aspoň vtipné. Wander je veľký cestovateľ a tak trochu intelektuál.

Chcete vedieť viac?

Nechajte nám vašu emailovú adresu a my vás budeme informovať o všetkých aktuálnych novinkách na portáli Kozmix.sk

Odoslaním vašej emailovej adresy dávate súhlas na využívanie vašich kontaktných údajov v súlade s pravidlami ochrany osobných údajov a so všeobecnými podmienkami používania.

Sledujte KozmixoveZábavné príbehy

Prihláste sa do svojho konta na portáli Kozmix.sk
Kliknite na záložku Kozmixove príbehy
Pridajte sa ku Kozmixovmu veselému dobrodružstvu
Prečítať príbehy

Ako kozmix StroSkotal na zemi? 

A čo bolo ďalej?

Viac takýchto čítaných príbehov nájdete v portáli Kozmix.sk
na